Židovské pece - Židovské pece 1

Podél Jilmové ulice na Žižkově se rozkládá protáhlý park - Židovské pece. Nachází se tam několik hřišť různé velikosti a kvality.

Popis

<p>Nejlepší bude, pokud půjdete ulicí Strážní, až narazíte na park. V parku (na konci ulice) leží těsně u sebe dvě hřiště (<b>59.A</b> a <b>59.B</b>). Hřiště <b>(59.A)</b> se jmenuje Židovské pece 2. Na převážně pískové ploše nerostou stromy, takže chybí stín. Dominantní atrakci představuje mohutná lanová osmi-úhelníková sestava (oktagon). Kromě toho tu uvidíte pouze několik drobných prvků. Cca 50 m od něj leží hřiště <b>59.B</b> (Židovské pece 1) určené spíše mladším dětem. Na poměrně velké ploše převládá písek, pod atrakcemi jsou pryžové desky a také tady chybí stín. K atrakcím patří houpačky, houpadla a lezecká sestava menší velikosti. Půjdete-li dál, směrem k&nbsp;ulici Jana Želivského, na konci parku narazíte na malé hřišťátko (<b>59.C</b> - Jilmová). Stojí zde pouze multifunkční sestava, skluzavka a houpadlo. Povrch tvoří písek a pryžové desky a stromy poskytují částečný stín. V parku bylo vybudováno několik posezení a u některých vysázeli růžové keře. Vede tady cyklostezka a byl vybudován i malý amfiteátr s kameny.</p><p>Popisovaná trasa se hodí pro malé cyklisty. Nejen proto, že jednotlivá hřiště spojuje zmíněná cyklostezka! Na&nbsp;konci parku, směrem k ulici Ambrožova, se totiž rozkládá dopravní hřiště<b> (59.D)</b>. Zajímavou atrakci představuje např. obrázek vlaku, který vyjíždí z tunelu a tomu přizpůsobené dopravní značení nebo funkční semafory. V areálu najdete také pískoviště, krátký opičí most či houpadlo. Pro veřejnost je hřiště otevřeno od&nbsp;dubna do&nbsp;října (14 až 19 hodin).</p>

Doporučujeme

Máte-li rádi tramvaje, v ulici Na Vápence se rozkládá areál Vozovny Žižkov. Občas zde pořádají dny otevřených dveří.

Sociální zařízení

Voda ano - hydrant - hřiště <b>59.A</b>, druhý na okraji parku (blízko dopravního hřiště), chemické WC u hřiště <b>59.B</b>.

Občerstvení

Na Koněvově ulici se nachází restaurace i obchody.

Doprava

Tramvaje č. 1, 9, 11, zastávka Strážní. Parkování v ulicích kolem parku, ale parkovací místa bývají plná!