Vyšehrad

Návštěvu bájemi opředeného místa byste si neměli nechat ujít!

Popis

Vyšehrad je místo, kterým „kráčela historie“. Proto nepřekvapí, že dětské hřiště (určené spíše mladším dětem) připomíná staroslovanské hradiště a říká se mu „Ze starých pověstí českých“ <b>(9)</b>. Prvky jsou provedeny ze dřeva a patří mezi ně především různé typy prolézacích domků a houpadel. Nechybí ale ani dvě lanovky (jedna uvnitř hradiště, druhá o pár desítek metrů dál). Na „Staré pověsti české“ upomínají dřevěné sošky, zpodobňující bájné postavy naší historie, např. Přemysla Oráče. U kasemat Gorlice se rozkládá ještě jedno hřiště, tvořené pouze točidlem, takže za návštěvu nestojí.

Doporučujeme

Vyšehrad, to je ale hlavně pevnost, náboženské centrum a pohřebiště známých osobností. Nic z toho byste si neměli nechat ujít a prohlídce byste měli věnovat alespoň půl dne. Více o areálu na: <a href='http://www.praha-vysehrad.cz' target='_blank'>www.praha-vysehrad.cz</a> Z hradeb je velkolepý panoramatický výhled na Prahu. V celou hodinu se můžete zaposlouchat do melodie zvonů Kapitulního chrámu sv. Petra a Pavla. Dětem se bude líbit i možnost projít si chodby v hradbách. A pokud bude pěkné počasí, zelené plochy vybízí k pikniku.

Sociální zařízení

Voda ano (u dětského hřiště a na několika dalších místech areálu), veřejné WC u chrámu.

Občerstvení

V areálu je několik možností: zahradní restaurace, kavárny i rychlé občerstvení. V Barbecue restaurantu u rotundy mají dětské židle.

Doprava

Metro C, stanice Vyšehrad. Parkovací možnosti jsou omezené (parkuje se např. v ulici Čiklova).