Slovanský ostrov (Žofín)

Máte-li rádi Vltavu a vláčky, navštivte Slovanský ostrov.

Popis

Hřiště <b>(23)</b> je sice menší, ale netradiční. Kromě klasických prvků, jako houpačky, šplhací síť, skluzavky apod., na něm uvidíte různobarevné skulptury např. ve formě bran, které fungují jako vtipné prolézačky. Dále zde stojí dřevěný domek a vysoká socha ptáka. I když zde roste několik stromů, většina převážně písčité plochy je bez stínu. Žofín ale není pouze dětské hřiště. Dominantu představuje pochopitelně palác Žofín, kde se pořádají plesy a koncerty. Projít si také můžete menší park tvořený hlavně kaštany. Velkou atrakcí na Žofíně je dětská železnice. Děti se mohou usadit do dřevěných otevřených vagonků tažených kovovou lokomotivou a vydat se na cestu. Železnice bývá v provozu od dubna do října mezi 10. - 12. a 14. - 18. hodinou. V roce 2013 bylo jízdné 10 Kč.

Doporučujeme

Na Žofíně můžete využít půjčovny lodí a šlapadel.

Sociální zařízení

Voda u hřiště (hydrant), WC pod schody, u restaurace Žofín Garden za poplatek 10 Kč (děti do pěti let měly vstup zdarma). Mezi 1.listopadem a 31.březnem je WC uzavřeno!

Občerstvení

Restaurace Žofín Garden, kde mají dětský koutek (přes zimu ovšem uzavřený), včetně trampolíny. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky atraktivní lokalitu, ceny jídel jsou vysoké.

Doprava

Zastávka Národní divadlo. Za poplatek lze na Žofíně zaparkovat, ale vzhledem k omezené kapacitě nedoporučujeme příjezd autem.