Gutova

Areál Gutova představuje rozlehlý komplex <b>(36)</b>, kde možnost ke hrám najdou nejen děti, ale i dospělí. Unikátní je zejména vodní hřiště.

Popis

Areál tvoří dětské hřiště pro mladší děti, vodní svět pro všechny, lanová centra, několik sportovišť, např. na plážový volejbal, fotbal nebo hokejbal, horolezecká stěna pro dospělé a skate rampy. Dětské hřiště je plné zajímavých atrakcí. Zmínit můžeme stěžeň s provazovým žebříkem, domek pojatý jako loď (i s kormidlem), lezecké sestavy, houpací hnízdo nebo tunel. Hřiště je oplocené, povrch tvoří kačírek a pryžové desky. Chybí stín. V bezprostřední blízkosti můžete posedět na terase restaurace, takže neztratíte nad dětmi dohled. Výjimečnou zkušenost nabídne dětem i hravým dospělým část areálu, kde se nalézají vodní atrakce. Je zde několik Archimédových šroubů, korýtka, strouhy, pumpy, vodní mlýnky, různá kola atd. Hned vedle se rozkládá lanové centrum, které tvoří desítky metrů lanových překážek a je určeno dětem do 10 let. Centrum kombinuje lana s dřevěnými prvky pojatými jako zvířata. Najdeme tady např. hada, krokodýla nebo ptáky. Kousek od tohoto lanového centra se rozkládá druhé, pro děti od 10 let a nad 130 cm. Překážky jsou náročnější a jako stvořené pro všechny, kteří milují dobrodružství. Platí se ale vstupné.<p></p><p>Gutovka jsou rovněž sportoviště. U vchodu do areálu (směr od metra) leží skate park, který využívají nejen skateboardisté, ale i jezdci na koloběžkách. V areálu lze využít čtyři hřiště na beach volejbal, dále hřiště s umělým povrchem na basketbal a malý fotbal nebo betonovou plochu ohraničenou mantinely vhodnou pro hokejbal. V zimě se pak mění v kluziště. Sportoviště jsou placená. Pronajmout si je můžete v recepci, která se nachází u lanového centra. Podrobnější informace najdete na: <a href="http://www.gutovka.cz/" target="_blank">www.gutovka.cz</a>. Součástí areálu jsou umělé stěny pro lezení s lanem. Děti tak mohou obdivovat umění horolezců.</p><p>V bezprostřední blízkosti pak najdete placený minigolf, bezplatné dopravní hřiště a posilovnu pod širým nebem s jednoduchými i multifunkčními stroji.</p>

Doporučujeme

Abyste si mohli areál užít, je třeba vyhradit si alespoň půlden. Nezapomeňte ručník pro děti, bude se hodit! Děti ocení plastové kelímky a jiné menší nádoby.

Sociální zařízení

Voda ano, WC ano - v restauraci a u lanového centra.

Občerstvení

Přímo u dětského hřiště stojí restaurace s dětským koutkem. Posedět můžete na venkovní terase. V areálu se nachází rovněž stánek s rychlým občerstvením a několik nápojových automatů.

Doprava

Metro A, stanice Strašnická. Parkování v okolních ulicích.