Horní Počernice - hřiště 62.A

Lokalita vám nabídne velmi pěkné hřiště a několik zajímavých doprovodných aktivit.

Popis

Dětské hřiště <b>(62.A)</b> se rozkládá v parčíku, u konečné autobusu č. 223. Tvoří ho hned 3 části. První je oplocena vyšším kovovým plotem. Děti tu najdou asi tucet atrakcí. Několik houpaček, houpadel a točidel, dřevěnou lezeckou sestavu, malý domek ve formě slona se skluzavkou, opičí most a větší domek s tobogánem. Povrch pokrývají pryžové desky a plocha je bez stínu.<br />Na louce vedle se rozkládá multifunkční areál. Kromě atrakcí klasických (delší lanovka, houpačky a fitness prvky) tady stojí i několik atrakcí netradičních. Je zde např. kyvadlo se zavěšenou pneumatikou, několik velmi silných zavěšených lanových „klád“, které slouží k procvičení rovnováhy nebo pavoučí sítě. Na své si tak přijdou děti všech věkových kategorií.<br />Nejmenší část areálu představuje malé, nízkým dřevěným plotem oplocené hřiště se skluzavkou a kolotočem.<br />Asi o kilometr dál, u stanice autobusu Divadlo Horní Počernice leží hřiště další <b>(62.B)</b>. Nachází se v parku a není velké. Tvoří ho drobné atrakce - dřevěné domky, skluzavka a houpadla. Nezastíněný povrch pokrývá tráva, mulčovací kůra a pryžové desky. Toto hřiště lze doporučit pouze v případě návštěvy divadla. Divadlo Horní Počernice hraje také dětská představení. Bývá to v neděli, od 15. hodin.<br> Více na: <a href='http://www.divadlopocernice.cz/' target='_blank'>www.divadlopocernice.cz</a>.

Doporučujeme

Vystoupíte-li stanici nad Černým Mostem - zastávka Chvaly, můžete si projít areál opravené Chvalské tvrze, kde se konají pravidelné výstavy pro děti i dospělé. Více informací na: <a href='http://www.chvalskyzamek.cz/' target='_blank'>www.chvalskyzamek.cz</a>.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

V blízkosti hřiště<b> 62.A</b> možnost občerstvení chybí. Restauraci a pizzerii najdete v areálu Chvalské tvrze, kavárnu přímo v divadle nebo v areálu čerpací stanice u divadla, kde v jezírku zahradního posezení můžete obdivovat i okrasné ryby.

Doprava

Zastávka Ratibořická (pro hřiště 62.A), pro návštěvu hřiště 62.B a divadla&nbsp; zastávka Divadlo Horní Počernice. Pro návštěvu Chvalské tvrze-zámku vystupte na stanici Chvaly. Parkovat lze v okolí hřišť nebo v areálu Chvalské tvrze, kde je placené parkoviště.