Lannova ulice - nábřeží Ludvíka Svobody

Přímo u Vltavy najdeme moderní hřiště, sportoviště a pěkný park.

Popis

V upraveném parku, kde pěstují především růže, leží pěkné dětské hřiště <b>(3)</b>. Část pro malé děti (s atrakcemi jako houpačky, prolézací domky se skluzavkami atd.) je oplocená. U hřiště se nalézá také prostor pro děti starší s velkou herní lezeckou soustavou a lanovou pyramidou. Povrch tvoří pryžové desky. Bohužel zcela chybí stín, což&nbsp;je částečně kompenzováno dvěma slunečníky. K vybavení parku patří rovněž hřiště na míčové hry, pergola, WC a objekt správce, u něhož si lze vypůjčit sportovní vybavení a branky několika velikostí. Na ploše podél hřiště jsou nakresleny mj. vzdálenosti při skoku dalekém nebo běhu. V parku, kterým prochází široké převážně písčité cesty, dále uvidíte několik pítek a pod jednou z pergol speciální šachový stolek. V zadní části prostoru pak bylo instalováno sedm strojů pro cvičení (senior park).

Doporučujeme

Pár desítek metrů od parku se nachází Poštovní muzeum. Informace: <a href='http://www.postovnimuzeum.cz' target='_blank'>www.postovnimuzeum.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano, WC ano.

Občerstvení

Restaurace v nejbližším okolí jsou vzhledem k silnému turistickému ruchu drahé. Kompletní nabídku občerstvení poskytuje nákupní galerie Palladium vzdálená několik set metrů.

Doprava

Zastávka Dlouhá třída. U Štefánikova mostu funguje hlídané parkoviště. Parkovat je možné i v přilehlých ulicích, kde jsou umístěny parkovací automaty.