Letenské sady - hřiště u Letenského zámečku

Lokalita v sobě spojuje dětská hřiště, zeleň a muzea.

Popis

V Letenských sadech (směrem k Národnímu technickému muzeu) jsou 3 hřiště. Dvě malá a jedno relativně rozsáhlé (U&nbsp;hrocha - <b>27.A</b>). Poslední z nich je oplocené a tvoří ho asi 15 prvků, např. dlouhá lanovka, prolézací domky a skluzavky. Povrch tvoří převážně písek. Po obvodu rostou stromy, střed plochy je bez stínu. V jednom z rohů hřiště můžete dětem ukázat zakrslou borovici kleč. Dáte-li se parkem směrem k muzeu, za chvíli dojdete k neoplocenému hřišti. Starší prvky jako kolotoč jsou rozptýleny pod javory a kaštany. Před Letenským zámečkem leží třetí, netradiční hřiště <b>(27.B)</b>, na kterém se „pase“ několik barevných keramických koníků a kde můžete usednout do několika barevných křesel. Ještě je třeba připomenout, že Letenské sady představují vhodnou lokalitu pro in-line bruslení.Pokud se nechcete vracet stejnou cestou, od Letenského zámečku lze sejít k Vltavě, ke Štefánikovu mostu. Odměněni budete krásnými pohledy na město a řeku.

Doporučujeme

Budete-li mít čas, prohlédněte si jedno z blízkých muzeí. Atraktivní je nově rekonstruované Národní technické muzeum. Více informací na: <a href='http://www.ntm.cz/cs/' target='_blank'>www.ntm.cz</a>. Ale i druhé - Národní&nbsp;zemědělské muzeum si jistě najde návštěvníky. Bližší informace na: <a href='http://www.nzm.cz/' target='_blank'>www.nzm.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano (hřiště U hrocha-u občerstvení), WC k dispozici zdarma od 11. hodin v objektu občerstvení.

Občerstvení

V bezprostřední blízkosti hřiště U hrocha se nachází občerstvení se zahrádkou. Další možnost představuje restaurace Letenský zámeček, kde mají rozlehlé venkovní posezení s pěkným výhledem na Prahu. Nejbohatší výběr pak nabízí ulice Milady Horákové.

Doprava

Zastávka Letenské náměstí nebo Sparta. Zaparkovat lze např. před oběma muzei.