Ladronka - hřiště Tomanova

Ne dětská hřiště, ale in-line bruslení a cyklostezky, to bývá hlavním lákadlem pro návštěvu Ladronky.

Popis

Podél Tomanovy ulice se rozkládá rozsáhlý prostor zeleně, protkaný několikakilometrovou sítí asfaltových silniček určených pro cyklistiku a jízdu na in-line bruslích. Na silnicích jsou vyznačeny 2 pruhy a vzdálenost. V&nbsp;bezprostřední blízkosti původně barokní usedlosti Ladronka (kde si lze půjčit brusle a další vybavení) najdeme první dětské hřiště <b>(26.A)</b>. Je moderní, nevelké a bez stínu. Na povrchu z kačírku stojí několik atrakcí: točidlo, houpačky a 2 multifunkční soustavy se skluzavkou a pavoučí sítí. Hned vedle si lze pronajmout hřiště na plážový fotbal nebo volejbal. Za výhodu lze také považovat, že dětské hřiště u Ladronky se nachází v bezprostřední blízkosti venkovního posezení restaurace. U budovy Ladronky můžeme obdivovat krásný zahradnický artefakt – velkého páva. Asi o 500 m dále u&nbsp;ulice Tomanovy, nedaleko zastávky U&nbsp;Ladronky, leží hřiště druhé <b>(26.B)</b>. Atrakce jsou rozmístěny mezi stromy a zkusit lze např. lezeckou stěnu s plastikami žabiček nebo domek se sítí a skluzavkou. Povrch hřiště tvoří pryžové desky a tráva. Cestou&nbsp;k zastávce U Landronky pak uvidíte barokní kapličku.

Doporučujeme

Na dohled od Ladronky (východním směrem) je podél in-line stezky rozmístěno několik moderních fitness prvků pro dospělé a větší děti.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

V usedlosti Ladronka lze navštívit velkou restauraci se zimní zahradou a bowlingem. V ní se také pronajímají plážová hřiště.

Doprava

Zastávka Štefkova nebo U Ladronky. Parkování kolem ulice Tomanova.