U Hrnčírů a Sport Šeberov

V Šeberově si najde zábavu celá rodina – sportovní areál sousedí přímo s hřištěm a výběhem se zvířaty.

Popis

Od zastávky MHD případně z přilehlého parkoviště přijdeme po pár desítkách metrů do sportovního areálu, kde jsou v rámci oploceného minigolfového hřiště dvě trampolíny, pískoviště s hračkami, malou skluzavkou a domečkem, plastová houpadla, tříkolky, koloběžky a odrážedla – vše zdarma. Hřiště je bez stínu a je přístupné pouze v provozní době přilehlého stánku s občerstvením. Ve stánku se dá za poplatek zapůjčit vybavení na minigolf, případně pronajmout hřiště na tenis, beach volejbal, nohejbal, basketbal či pétanque. Informace o areálu najdete na: <a href="http://www.sportseberov.cz/">http://www.sportseberov.cz/</a>. Pokud pokračujeme po cyklostezce dále, mineme po několika desítkách metrů výběh s daňky, ovcemi a pávy. Hned vedle se nachází upravená travnatá plocha s hřištěm U Hrnčírů (<b>90</b>). Pro větší děti jsou zde dvě velké lanové prolézačky – jedna ve tvaru střechy, druhá pojatá jako lanoví lodi se zavěšenými pozorovacími koši propojenými přes lanové žebříky. Dále tam najdeme dvě závěsné houpačky – jedna hluboká pro batolata, druhá klasická – a spletitou asfaltovou dráhu vhodnou pro kola i odrážedla. V areálu se nachází rovněž umělé kopečky vhodné k válení sudů nebo bobování. Toto hřiště je volně přístupné bez oplocení a bez stínu.

Doporučujeme

Nezapomeňte pečivo na krmení kachen na přilehlém rybníku Brůdek. Dále můžete navštívit nedalekou přírodní památku Hrnčířské louky, kde se na podzim dobře pouští draci.

Sociální zařízení

Ve sportovním areálu je k dispozici klasické splachovací WC s tekoucí vodou.

Občerstvení

Stánek s rychlým občerstvením je součástí sportovního areálu. Z posezení je přímý výhled na minigolf a s ním spojené hřiště.

Doprava

Nejbližší zastávka MHD je Pod Vsí – bus č. 165, 326, 327, 385. Parkovat lze přímo u sportovního areálu, kde je vždy dostatek volných míst.