Malá Chuchle - zoo koutek

Výlet je pro všechny, kteří se nebojí trochy fyzické námahy, mají rádi zvířata a chtějí poznat možná nejkrásnější lesní hřiště v Praze.

Popis

U Branického mostu se rozkládá menší zrekonstruované dětské hřiště <b>(48.A)</b>. Výhodou je, že atrakce (multifunkční sestavy, houpačky atd.) stojí mezi stromy, takže zde najdete částečný stín. Povrch je travnatý. Vedle leží menší „plácek“ s umělým povrchem a jedním basketbalovým košem, takže s sebou si můžete vzít také míč. Až hřiště omrzí, vraťte se pod železniční podjezd (trať Praha-Plzeň), kde uvidíte žlutou turistickou značku. Po ní se vydejte vzhůru do Chuchelského háje. Cesta, zejména v první části, prudce stoupá. Budete procházet převážně listnatým lesem. Trasu provází informační tabule naučné stezky. Asi po kilometru a půl dojdete k hájence, kde je pro všechny připravená odměna - opravdu velký zoo-koutek. Žije zde několik desítek druhů zvířat, např. rys, mufloni, lišky, mývalové, sovy, kuny atd. Pěkně provedené jsou informační cedule. Vezměte s sebou suché pečivo. V zoo-koutku to ocení. U hájenky uvidíte také dětské hřiště <b>(48.B)</b>, tvořené dřevěnými prvky. Od hájovny pokračujte dál po žluté. V lese nejprve narazíte na 2 malá lesní hřiště s drobnými prvky a cca po 500 m se dostanete k louce <b>(48.C)</b>, kde si v překrásném prostředí u modřínového háje mohou děti vyzkoušet např. lanovku, lezecké prvky a pobýt v dřevěném teepee. Dospělí a starší děti mají k dispozici široký výběr fitness prvků, jako hrazdy či překážkovou dráhu. U každého prvku uvidíte piktogram, který znázorňuje, k čemu slouží. K dispozici během cesty jsou také altánky.<br>Trasa z Malé Chuchle je vhodná pro zdatnější děti. Pokud ale pomůžete předškolákům zvládnout stoupání k hájovně, cestu k lesním hřištím už zvládnou určitě sami (je to jen mírně do kopce). Žlutá značka pokračuje do Velké Chuchle (necelé 2 km). Cesta je asfaltová, mírně klesající, vhodná i pro kočárky.

Doporučujeme

Výlet naplánujte až na poledne. V dopoledních hodinách bývá louka mokrá od rosy.

Sociální zařízení

Voda ne (na žlutě značené turistické trase mezi hřištěm&nbsp;<b>48.A</b>&nbsp;a&nbsp;<b>48.B&nbsp;</b>lze odbočit k blízkému Mariánskému pramenu u stejnojmenné kapličky), WC ne.<br><a href="http://www.hristepraha.cz/admin/homepage/edit-hriste?id=97#" command="bold"></a>

Občerstvení

Základní věci lze koupit u benzinové pumpy vedle zastávky autobusu. Asi 150 m od ní směrem k Velké Chuchli se nachází občerstvení řetězce „Pizza do krabice“ (omezený počet hostů může posedět u pultu v prodejně nebo u stolků na chodníku) a vedle malá restaurace. U hájovny se nabízí občerstvení, ovšem pouze o víkendech, svátcích a za hezkého počasí. Ve Velké Chuchli (u stanice autobusu Starochuchelská) najdete potraviny a menší pizzerii.

Doprava

Stanice Malá Chuchle. Parkovat lze např. na ulici Zbraslavská nebo u pumpy. Pro návrat použijte zastávku Velká Chuchle nebo Starochuchelská.