Klánovický les - lesní hřiště

Návštěva dětského hřiště není v tomto případě hlavním cílem, ale doplňkem pro výlet, který vám umožní poznat největší les na území Prahy.

Popis

<p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12pt;">U Masarykovy školy v&nbsp;Klánovicích se nachází menší neoplocené hřiště (<b>47.A</b>) s&nbsp;několika prvky</span><span style="font-size: 12pt;">, jako domek se skluzavkou, houpačky nebo lanová pyramida. Budete-li pokračovat ulicí „V Soudním“, dostanete se brzy k&nbsp;lesu. Po úzké asfaltové silnici půjdete asi kilometr (ke křížení silnice se žlutou turistickou značkou). Zde najdete lesní hřiště (</span><b style="font-size: 12pt;">47.B</b><span style="font-size: 12pt;">) s&nbsp;dřevěnými atrakcemi-houpačka, prvky k&nbsp;procvičení rovnováhy atd.</span></p><a href="http://www.hristepraha.cz/admin/homepage/edit-hriste?id=319#" command="bold" style="background-color: rgb(255, 255, 255);"></a><p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12pt;">Budete-li pokračovat po žluté značce, za nedlouho se dostanete k&nbsp;většímu lesnímu hřišti (</span><b style="font-size: 12pt;">47.C</b><span style="font-size: 12pt;">), které bychom mohli pracovně nazvat „U sovy“. Na totemu děti zaujme její soška. Atrakce jsou velmi povedené a určené zejména k&nbsp;procvičení rovnováhy. Vyzkoušet lze hrazdy, různé šplhací prvky, můstek aj. Pro nejmenší jsou určena houpadla.</span><br></p><p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12pt;">Cca 500 m od něj leží ještě jedno (<b>47.D</b>). Dostanete se k&nbsp;němu po lesních cestách podle mapy. Atrakce jsou pojaty hlavně jako cvičební prvky-na zadní straně informační tabule je několik obrázků s&nbsp;návody ke cvičení.<o:p></o:p></span></p><p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12pt;">Okolní les patří k&nbsp;nejhezčím ve středních Čechách. Rostou zde převážně staleté duby. Také se můžete vydat zpět po žluté značce a dojít na vlakové nádraží Praha Klánovice, které je od hřiště&nbsp;<b>47.B</b>&nbsp;vzdálené asi 1,6 km.&nbsp;</span><span style="font-size: 12pt;">Pokud sem zavítáte v&nbsp;létě nebo na podzim, nezapomeňte na houbařské vybavení. Přestože&nbsp;</span><span style="font-size: 12pt;">do lesa, zejména o víkendu, chodí dost lidí, prakticky nikdo neodchází s&nbsp;prázdnou. Zajímavou alternativou je také cyklistický výlet. Celá trasa vede prakticky po rovině, takže je vhodná&nbsp;</span><span style="font-size: 12pt;">i pro malé děti. Vlaky z&nbsp;Masarykova nádraží do Klánovic jsou uzpůsobené pro přepravu jízdních kol.</span></p>

Doporučujeme

V parčíku před základní školou vznikla galerie dřevěných soch, jako jsou „Král a královna“, „Padlý anděl nesoucí zprávu o konci světa“ nebo „Splněné přání“.

Sociální zařízení

Voda ano - hydrant u hřiště <b>(47.A)</b>, WC ne.

Občerstvení

Na hlavní ulici, která prochází Klánovicemi, leží cukrárna a několik restaurací.

Doprava

Zastávka Smržovská nebo vlak, zastávka Praha Klánovice (trať S1 z Masarykova nádraží) a pak asi 900 m pěšky po hlavní ulici (Slavětínská). Parkovat lze u nádraží nebo u budovy Masarykovy ZŠ.