Park Přátelství - Pískovcová ulice

Největší dětské hřiště Prahy 9 se rozkládá v Parku Přátelství.

Popis

Hřiště <b>(35.A)</b> je tvořeno dvěma částmi. První, určená malým dětem, není příliš rozlehlá. Je vybavena skluzavkami, pružinovými houpadly, šplhacími sítěmi a dalšími drobnými atrakcemi. Povrch tvoří písek. Druhá, neoplocená, se hodí i pro děti větší. Jedná se o rozsáhlou soustavu lanových překážek, o jakousi opičí dráhu. Děti mohou vyzkoušet také lanovku. Povrch hřiště je z pryžových desek, pod lanovkou leží písek. V parku Přátelství byla vybudována soustava rybníčků spojených říčkou. Nechybí ostrůvky, vodotrysk, nášlapné kameny, malé vodopády atd. Vodní soustava, umně zasazená mezi stromy, je snad ještě zajímavější než hřiště a děti zde mohou strávit hodně času objevováním tajemných zákoutí. Nedaleko hlavní křižovatky na Pískovcové ulici můžete navštívit hřiště <b>(35.B)</b>, které se pyšní značkou „Ověřený provoz“. Ta garantuje jeho bezpečnost. Hřiště je ale malé - na pískovém podkladě najdete pouze pět převážně plastových drobných prvků: houpačka, houpadlo, multifunkční sestava aj. Chybí stín. V bezprostřední blízkosti hřiště, tentokrát ve stínu stromů leží menší fitness park, který tvoří několik typů hrazdy. Kromě toho si lze zahrát na menším hřišti s umělým povrchem a koši na basketbal, které jsou nelogicky na stejné delší straně sportovní plochy. U hřiště stojí stůl na ping-pong, ale bez síťky.

Doporučujeme

U stanice MHD Prosek začíná vycházkový okruh Vysočany - Prosek – Střížkov. Je dlouhý 9 km a zajímavá místa jsou vyznačena na mapě a informačních tabulích. Máte-li více času, navštivte blízký areál bobové dráhy Prosek. Více informací na: <a href='http://www.bobovadraha.cz/' target='_blank'>www.bobovadraha.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano <b>(35.A)</b>, WC ne.

Občerstvení

V bezprostřední blízkosti hřiště se nachází pizzerie s krytou terasou postavenou přímo nad jedním z rybníčků. O kus dál najdeme další pizzerii se zahrádkou a koutkem pro děti.

Doprava

Metro C, stanice Prosek.&nbsp;<br>Parkování před panelovými domy nebo placené parkoviště v části parku u stanice metra Střížkov.