Kampa a Karlův most - Karlův most

Na malostranském nábřeží Vltavy najdeme dvě menší hřiště, takže jejich návštěvu je vhodné zařadit jako doplňkovou aktivitu při procházce centrem města.

Popis

V parku Kampa, na terase u Rybí restaurace, leží nevelké, ale moderní hřiště pro malé děti <b>(63.A)</b>. Zahrnuje asi 10 drobných klasických prvků - houpadla, houpačky apod. Povrch tvoří pryžové desky a je i v poledne částečně zastíněné. Zajímavé jsou dřevěné lavičky, které zpodobňují pohádkové bytosti. Informaci o tom, jaké pohádkové bytosti lavičky znázorňují si přečtete na informační tabuli u vstupu na hřiště.<br>Druhé hřiště&nbsp;<b>(63.B)</b>&nbsp;leží přímo u Karlova mostu. Je větší, rekonstruované a získalo známku „Ověřený provoz“, takže atrakce by měly být naprosto bezpečné (nachází se jich tu asi tucet). Tentokrát ale nechybí ani ty pro děti o trochu starší. Jedná se zejména o multifunkční sestavu ve formě lodi se skluzavkou a drobné prvky&nbsp;- točidlo, houpadla. Povrch hřiště tvoří pryžové desky a tráva, většina plochy je bez stínu. Na jaře r. 2013 hřiště postihla povodeň a otevřeno bylo až v létě 2014. Pohled na řeku bohužel stále zakrývá nevzhledný plot. Pár desítek metrů od hřiště můžete na zábradlí mostku přes Čertovku obdivovat tisíce kovových zámků.<br>

Doporučujeme

Máte-li rádi umění, nenechte si ujít prohlídku Muzea Kampa, které je zaměřeno na středoevropskou moderní tvorbu. Více na: <a href='http://www.museumkampa.cz/' target='_blank'>www.museumkampa.cz</a>. V parku se také konají výstavy fotografií nebo zde můžete vidět netradiční sochy.

Sociální zařízení

Voda ano - hydrant - obě hřiště, WC ne (využít lze veřejné WC u hřiště na Kampě za poplatek).

Občerstvení

V blízkosti hřišť leží několik restaurací, ale všechny jsou velmi drahé. V Mostecké ulici se nachází pizzerie jako fast food a McDonald.

Doprava

Pro hřiště Kampa zastávka Újezd. Pro hřiště u Karlova mostu je bližší stanice Malostranské náměstí. Možnost parkování je pro „přespolní“ prakticky vyloučena.<br><a href="http://www.hristepraha.cz/admin/homepage/edit-hriste?id=94#" command="bold"></a>