Vítkov - Vítkov pro mládež a dospělé

Vypravíte-li se na jeden z nejznámějších pražských vrchů, nebudete litovat.

Popis

Děti si mohou pohrát na několika menších hřištích. První, od ulice Pražačka (Vítkov 2-<b>13.B</b>), je neoplocené a krom několika drobných atrakcí ho tvoří nápaditý soubor čtyř lanových pyramid vzájemně propojených provazy. Budete-li pokračovat parkem směrem k „Památníku národního osvobození“, dojdete záhy k malému oplocenému hřišti s několika drobnými prvky a pískovištěm (Vítkov 1-<b>13.A</b>), jež je určeno nejmenším. Půjdete-li dál, v parku naleznete několik velkých houpaček (Vítkov pro mládež a dospělé-<b>13.C</b>). Povrch hřišť tvoří převážně kačírek a písek. Před parkovištěm u Památníku, u tunelu pro pěší, můžete vyzkoušet posilovnu pod širým nebem, tvořenou několika prvky z ohýbaných trubek. Naproti vedle fotbalového hřiště je asfaltová plocha s basketbalovými koši a u ní několik strojů na cvičení.

Doporučujeme

Výlet je možné zpestřit návštěvou Památníku s obří jezdeckou sochou Jana Žižky. Další informace: <a href='http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Narodni-pamatnik-na-Vitkove.html' target='_blank'>www.nm.cz</a>. Zajímavější, než návštěva Památníku, ale pro děti asi bude „Armádní muzeum Žižkov“ dokumentující převážně vojenskou historii 1. poloviny 20. století. Více na: <a href='http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-am-zizkov/' target='_blank'>www.vhu.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano - Vítkov 2 (hřiště&nbsp;<b>13.B</b>), chemické WC&nbsp;<b>13.A</b>&nbsp;(je možnost rovněž&nbsp;využít toaletu v Památníku).

Občerstvení

Na střeše Památníku je kavárna s terasou a krásným výhledem na Prahu. Velký výběr restaurací nabízí Koněvova třída.

Doprava

Zastávka Ohrada. V Koněvově ulici, u zastávky autobusu, leží menší parkoviště. Parkoviště najdete také u Památníku. Vjezd však mají povolen auta pouze se souhlasem MHMP.