Folimanka

Pod Nuselským mostem je situován komplex sportovišť a dětských hřišť <b>(80)</b>.

Popis

Dětské hřiště leží v parku na břehu Botiče, kolem něhož vede cyklo a in-line stezka. V oplocené části najdete asi tucet prvků, jako lanovka či multifunkční sestava. Povrch hřiště tvoří kačírek a písek. Přestože zde roste několik stromů, stínu je málo. Na hřišti je také hydrant, ovšem mimo provoz, stejně jako dva další v areálu. Vně stojí altán a kašna s vodotrysky. Komplex dále zahrnuje hřiště s umělým povrchem na basketbal, volejbal, malý fotbal a několik prvků pro starší děti v neoplocené části parku (např. skate sestava nebo točící kruh). V areálu se nalézá objekt správce. Lokalita nabízí zajímavé pohledy na vyšehradské hradby i na Nuselský most, označovaný také Most sebevrahů (od otevření v r. 1973 skokem z něho ukončilo svůj život 200 až 300 lidí - údaje o počtu mrtvých se různí).

Doporučujeme

Pojedete-li dvě stanice tramvají (směr Karlovo náměstí), můžete navštívit botanickou zahradu Na Slupi s krásnými skleníky. Příležitostně se zde konají i zajímavé výstavy (např. kaktusů nebo papoušků). Více na: <a href='http://www.bz-uk.cz/' target='_blank'>www.bz-uk.cz/</a>.<br />Nedaleko také sídlí muzeum čokolády (od 30. 6. 2014 uzavřené z důvodu rekonstrukce). Informace na: <a href='http://cokoladovydum.cz/muzeum-cokolady-praha.html' target='_blank'>cokoladovydum.cz</a>

Sociální zařízení

Voda ano, WC ano - v objektu správce. O odemčení toalet je ale nutné požádat správce.

Občerstvení

Více možností (restaurace, drobné obchody) nabízí okolí stanice tramvaje - Ostrčilovo náměstí. V objektu správce je příležitostně nabízeno občerstvení.

Doprava

Tramvaje č. 6, 7, 18, 24, stanice Ostrčilovo náměstí. Zaparkovat je asi nejlepší v podzemních garážích u Lidlu, ulice Na Slupi.