Sídliště Petrovice - Rezlerova

Lokalita nabízí několik pěkných menších hřišť, jejichž spojením vznikne zajímavá trasa.

Popis

<p class="MsoNormal"><span style="font-size:12.0pt">Za panelovým domem v&nbsp;Rezlerově ulici se rozkládá parkový travnatý prostor. Jeho část byla revitalizovaná na dětská hřiště (<b>65.A</b>). Některé z&nbsp;atrakcí jsou oplocené, jiné ne. Dominantní prvek představuje mohutná lanová pyramida. Dále lze využít houpačky, domek&nbsp;</span><span style="font-size: 12pt;">se skluzavkou, lezeckou dřevěnou sestavu, lanovku, kladinu, houpačky atd. Na povrchu leží převážně písek a většina atrakcí není zastíněna. V&nbsp;horní části areálu najdete oplocené hřiště s&nbsp;pískovištěm a domkem pro nejmenší. Pokud mají děti skateboard, nezapomeňte ho. Součástí areálu je menší skate park.</span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-size:12.0pt">O pár set metrů dále je na Veronském náměstí a v&nbsp;jeho okolí soustředěno několik menších hřišť (lokalita <b>65.B</b>). Před nákupním komplexem na povrchu z&nbsp;kačírku stojí velký dřevěný multifunkční domek ve tvaru vláčku a houpadlo. Nedaleko stojí dvojitá houpačka a multifunkční prvek pro cvičení. Hřiště nejsou zastíněna. Ve vnitobloku u Veronského náměstí pak dominují houpadla. Na Veronském náměstí se také nachází menší fontána.&nbsp; <o:p></o:p></span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-size:12.0pt">Kousek dále, mezi ulicemi Milánská a Livornská, narazíme na další hřiště s nízkým plotem, stromy poskytují omezený stín, na povrchu leží písek. Také zde se nachází spíše drobné prvky-domky se skluzavkou, kladina, houpačky, točidla, hrazdičky a pískoviště. Jak už to na sídlištích bývá, najít všechny zmíněné atrakce znamená trošku hledání…<o:p></o:p></span></p>

Doporučujeme

Ideální volbou je propojení této trasy s návštěvou sportovního areálu Na Šancích (lokalita <b>57</b>). Areál je vzdálený cca 500 m.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

Sídlištní nákupní centrum na Veronském náměstí (restaurace, supermarket, drobné obchody).

Doprava

Stanice Wattova nebo Poliklinika Petrovice. Parkování možné v ulicích na sídlišti nebo před supermarketem na Veronském náměstí.