Vrch sv. Kříže - Vrch sv. kříže západ

Máte rádi vlaky? Jestliže ano, navštivte hřiště nedaleko Olšanského náměstí.

Popis

Vystoupáte-li po schodech na Vrch sv. Kříže, poznáte jedno z nejhezčích pražských hřišť (Vrch sv. kříže západ-<b>14.A</b>). Pokud cestujete s kočárkem, dostat k hřišti se můžete i cestou, traverzující po svahu. Moderní hřiště zahrnuje asi 15 atrakcí. K nejzajímavějším patří velká dřevěná lokomotiva se dvěma vagónky. Atmosféru železnice podtrhuje návěstí a další prvky. Ve svahu jsou pak dvě kovové skluzavky a k vyhledávaným atrakcím také patří herní sestava pojatá jako loď. Protože na hřišti není příliš stínu, je doplněno o altán a pergolu. Hřiště je oploceno, povrch tvoří písek a kačírek. Až hřiště omrzí, pokračujte po svahu vzhůru (těsně pod vrcholem kopce je místo dalekého rozhledu, doplněné o informační tabuli) a zanedlouho dojdete k hřišti pro malé děti - Vrch sv. Kříže východ <b>(14.B)</b>. Nalézá se zde pouze několik atrakcí (pískoviště, domek se skluzavkou a houpadla). Povrch hřiště leží pod stromy, takže zde i v parném dni najdete stín. Vedle stojí 2 pingpongové stoly. Máte-li děti starší, navštivte raději hřiště <b>(14.C)</b>. Dostanete se na něj snadno. Až vyjdete ze hřiště <b>(14.A)</b>, pokračujte vzhůru po svahu a zahněte první cestou doprava. Děti zaujme především dlouhá kovová skluzavka. Hřiště není oplocené a tvoří ho převážně dřevěné prvky rozvíjející obratnost - opičí dráha, několik lezeckých sestav atd. Povrch hřiště pokrývá kačírek. Roste zde několik stromů, ale stínu je bohužel málo. Kovovou skluzavku tak alespoň částečně zastiňuje maskovací plachta.

Doporučujeme

V komplexu hotelu Olšanka na Olšanském náměstí provozují veřejné sportovní centrum s posilovnou, bazénem, saunou, hřištěm na badminton atd.

Sociální zařízení

Voda ano (vně hřišť <b>14.A</b> i <b>14.B</b>), WC chemické - pouze u hřiště <b>(14.A)</b>.

Občerstvení

Nedaleko hřiště <b>(14.A)</b> stojí dřevěný stánek a posezení (Parukářka). Nabízejí zde hlavně nápoje. Otevřeno bývá až odpoledne a za pěkného počasí. Na Olšanském náměstí leží pizzerie, cukrárna a několik restaurací. Komplexní služby nabízí hotel Olšanka, kde je v jídelně i malý koutek pro nejmenší.

Doprava

Tramvaje č. 5, 9, 26, autobusy č. 136 a 175, vše zastávka Olšanské náměstí. Na Olšanském náměstí se rozkládá několik malých parkovišť.