Vrch sv. Kříže - Vrch sv. kříže západ

Máte rádi vlaky? Jestliže ano, navštivte hřiště nedaleko Olšanského náměstí.

Popis

Vystoupáte-li po schodech na Vrch sv. Kříže, poznáte jedno z nejhezčích pražských hřišť (Vrch sv. kříže západ-<b>14.A</b>). Pokud cestujete s kočárkem, dostat k hřišti se můžete i cestou, traverzující po svahu. Moderní hřiště zahrnuje asi 15 atrakcí. K nejzajímavějším patří velká dřevěná lokomotiva se dvěma vagónky. Atmosféru železnice podtrhuje návěstí a další prvky. Ve svahu jsou pak dvě kovové skluzavky a k vyhledávaným atrakcím také patří herní sestava pojatá jako loď. Protože na hřišti není příliš stínu, je doplněno o altán a pergolu. Hřiště je oploceno, povrch tvoří písek a kačírek. Až hřiště omrzí, pokračujte po svahu vzhůru (těsně pod vrcholem kopce je místo dalekého rozhledu, doplněné o informační tabuli) a zanedlouho dojdete k hřišti pro malé děti - Vrch sv. Kříže východ <b>(14.B)</b>. Nalézá se zde pouze několik atrakcí (pískoviště, domek se skluzavkou a houpadla). Povrch hřiště leží pod stromy, takže zde i v parném dni najdete stín. Vedle stojí 2 pingpongové stoly. Nedaleko najdete veřejné grilovací místo. Máte-li děti starší, navštivte raději hřiště <b>(14.C)</b>. Dostanete se na něj snadno. Až vyjdete ze hřiště <b>(14.A)</b>, pokračujte vzhůru po svahu a zahněte první cestou doprava. Děti zaujme především dlouhá kovová skluzavka. Hřiště není oplocené a tvoří ho převážně dřevěné prvky rozvíjející obratnost - opičí dráha, několik lezeckých sestav atd. Povrch hřiště pokrývá kačírek. Roste zde několik stromů, ale stínu je bohužel málo. Kovovou skluzavku tak alespoň částečně zastiňuje maskovací plachta. Na svahu stojí cca deset dřevěných laviček. Při cestě mezi hřišti narazíte rovněž na dřevěné prvky k procvičení rovnováhy.

Doporučujeme

V komplexu hotelu Olšanka na Olšanském náměstí provozují veřejné sportovní centrum s posilovnou, bazénem, saunou, hřištěm na badminton atd.

Sociální zařízení

Voda ano (<b>14.A</b>, <b>14.C</b> ), WC chemické -&nbsp;<b>(14.A a 14.B)</b>.

Občerstvení

Nedaleko hřiště <b>(14.A)</b> stojí dřevěný stánek a posezení (Parukářka). Nabízejí zde hlavně nápoje. Otevřeno bývá až odpoledne a za pěkného počasí. Na Olšanském náměstí leží pizzerie, cukrárna a několik restaurací. Komplexní služby nabízí hotel Olšanka, kde je v jídelně i malý koutek pro nejmenší.

Doprava

Zastávka Olšanské náměstí. Na Olšanském náměstí se rozkládá několik malých parkovišť.