Řepy, Fialka

Dětské hřiště, areál BMX, naučná stezka a možnost shlédnout dětské divadelní představení. To vše poskytne Fialka.

Popis

Hřiště<b> (19)</b> leží mezi ulicemi U Boroviček a Opuková. Vchod je z ulice Opuková, ale příjezd autem je lepší ulicí U Boroviček. Hřiště obklopuje poměrně vysoký plot. Celý prostor se rozkládá mezi vzrostlými stromy, takže zde najdete i v horkých slunečných dnech dostatek stínu. Na ploše roste tráva, pod atrakce byl navezen písek. Hracích prvků tu mají asi tucet. Jedná se především o velkou multifunkční sestavu se skluzavkou, lezeckou sítí a tabulí, která vypadá jako lokomotiva. Dále zde je lanovka, domek se skluzavkou, točidlo Hags, několik typů houpaček, kladina k procvičení rovnováhy atd. Z jedné strany přiléhá k hřišti objekt tzv. Kulturáčku, který patří pod KD Průhon. Informace o akcích pořádaných v Kulturáčku najdete&nbsp;na:&nbsp;<a href="http://www.kulturacek.cz/#!tab-contacts" target="_blank">www.kulturacek.cz</a> nebo na stránkách KD Průhon: <a href="http://www.pruhon.cz/" target="_blank">www.pruhon.cz</a>

Doporučujeme

Pokud vaše děti mají kola BMX neváhejte a navštivte velký areál určený pro jízdu na těchto kolech. Areál se rozkládá cca 100 metrů od dětského hřiště-křižovatka ulic U Boroviček a Ke Kulturnímu domu. V úterý až čtvrtek od 15 do 19 hodin bývá areál z důvodu tréninku sportovního klubu uzavřen! A na louce,&nbsp;v bezprostřední blízkosti areálu BMX, uvidíte tabuli č. 16, která je součástí naučné stezky vedoucí lokalitou Řepy-tzv. Řepská naučná stezka.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

U zastávky autobusu Selských baterií najdete restauraci. Další možnosti poskytuje nákupní areál u&nbsp;křižovatky ulic Makovského a Slánské.

Doprava

Zastávka Selských baterií nebo stanice Bílá Hora. Parkování je možné u hřiště a areálu BMX.