Zbraslav - hřiště 84.A

Pokud máte rádi lesní zoo nebo podnikáte výlety do přírody, doporučujeme tuto lokalitu.

Popis

<p>Na rohu ulic Paškova a Tunelářů narazíte na první dětské hřiště (<b>84.A</b>). Na zatravněné (pod atrakcemi leží písek) oplocené ploše bez stínu je rozmístěno asi tucet prvků. Dva domky se skluzavkou, houpadla, kladina, houpačky, opičí dráha a drobné atrakce. Součástí areálu je malé hřiště s umělým povrchem a brankami, které obklopuje plot a síť je natažena i nad hrací plochou. </p><p>Na ulici Ottova, nedaleko mostu Závodu míru můžete najít hřiště druhé (<b>84.B</b>). Převážně zatravněná plocha je také oplocena, ale na rozdíl od hřiště předchozího zde i v parných dnech panuje stín. Areál tvoří asi 10 prvků - domek se zatočenou skluzavkou, hrazdičky, houpadla, stůl na ping pong a drobné prvky. Odtud už je to kousek k zoo-koutku. </p>

Doporučujeme

Na druhé straně mostu se rozkládá Břežanské údolí. Podél potoka, který jím protéká (u hájovny), vzniklo již před mnoha lety mini zoo. Chovají tady srnce, jezevce, lišku, divoká prasata, dravé ptáky atd. Vstup se neplatí. Od zoo koutku vedou hned 3 turistické značky a jen na vás záleží, kterou si vyberete.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

Restaurace a obchody jsou soustředěny na Zbraslavském náměstí.

Doprava

Pro hřiště&nbsp;<b>84.A&nbsp;</b>stanice Sídliště Zbraslav, pro hřiště&nbsp;<b>84.B</b>&nbsp;zastávka Most Závodu míru. Parkovat lze v blízkosti hřišť i mini zoo.