Park Podvinní, Vysočany

Před vysočanskou poliklinikou se rozkládá rozsáhlý park<b> (34)</b>. A v něm několik zajímavých míst.

Popis

Pár metrů od zastávky tramvaje uvidíte dětské hřiště. Je oplocené a zahrnuje asi tucet prvků. Nejzajímavější atrakci představuje dům se skluzavkou a šplhacími sítěmi. Povrch hřiště tvoří kačírek a tráva. Část plochy stíní vzrostlé stromy. Až hřiště děti omrzí, vypravte se do parku. Přejděte potok Rokytka a dostanete se k druhému hřišti, určenému pro nejmenší. Je také oplocené a herních prvků asi 10. Jedná se především o prvky drobné, jako skluzavky, houpačky, točidla apod. Na povrchu leží písek a roste tráva. Okolní park je jako stvořený pro relaxaci. Louky se hodí pro pohybové aktivity. Najdete tady také několik jezírek s nášlapnými kameny. Jezírka, částečně zarostlá rákosem, jsou propojena malým potůčkem. V horní části parku byla vybudována vyhlídková plošina, a hlavně tzv. Oppidum. Oppidum (název upomíná na keltská hradiště) je rozlehlá stavba z velkých kamenů a klád. Připomíná obří stan nebo pevnost. Uvnitř je rozděleno několika úzkými chodbami. Celý prostor se tak ideálně hodí ke hře na schovávanou!

Doporučujeme

Na okraji parku vyrostlo největší lanové centrum v Praze. Možnost překonat strach z výšek zde mají děti i dospělí. Skok-Big swing vám poskytne adrenalinový zážitek. Informace o centru najdete na stránkách provozovatele: <a href='http://www.lanovecentrum.cz./cs/praha' target='_blank'>www.lanovecentrum.cz</a>. A ti, kteří se bojí, mohou zkusit alespoň cvičné překážky u země.

Sociální zařízení

Voda ne, chemické WC v parku.

Občerstvení

Nejbližší restaurace leží na rohu ulic Sokolovská a Na břehu. Širší výběr nabízí nákupní centrum Fénix u metra Vysočanská. Je vzdáleno asi 300 metrů od parku. V kavárně mají i dětský koutek.

Doprava

Stanice Poliklinika Vysočany. Parkovat můžete před poliklinikou.