Dejvice - Hadovka

Nedaleko Vítězného náměstí můžete navštívit pěkný park s dětskými hřišti. Na své si mohou přijít nejen děti, ale i milovníci umění.

Popis

Dětské hřiště <b>(24)</b> najdete v parku u stanice tramvaje Hadovka. Má 2 části. Oplocená slouží spíše menším dětem. Tvoří ji převážně drobné prvky, jako točidla a houpačky (včetně čtyřmístné). Dominantu představuje velká multifunkční sestava se sítí, skluzavkou a šplhací stěnou. Povrch hřiště tvoří písek a pryžové desky. Stromy tady nerostou. Nedaleko uvidíte neoplocenou skupinu atrakcí pro starší děti: lanovku, trenažér na nácvik jízdy na skatu, lanovou pyramidu a houpačky. Pod atrakcemi leží kačírek, písek a pryžové desky. U&nbsp;dětského hřiště byl vybudován také menší stupňovitý amfiteátr. V blízkosti parku uvidíte kostel sv. Václava, postavený na počátku 20. století.

Doporučujeme

Jděte parkem směrem k Vítěznému náměstí. Odměněni budete půltuctem soch a plastik, jako: „Vzduchoplavec“, „EL Niňo“ nebo „Malý Marťan“. Více se o koncepci parku dozvíte z informační tabule, kterou najdete v blízkosti prvků pro starší děti.

Sociální zařízení

Voda ano (hydrant v parku). WC ne.

Občerstvení

V dolní části parku stojí samoobslužná restaurace s terasou. U stanice tramvaje je prodejna potravin.

Doprava

Stanice Hadovka. Parkovat lze u parku. V pracovní den bývají ale ulice díky velkému množství aut zaměstnanců okolních kanceláří zaplněné.