Hostivařský lesopark, západ - hřiště 56.A

Hostivařský lesopark představuje jednu ze zelených oáz hlavního města. Najdete zde dětská hřiště i další zajímavá místa.

Popis

Naši cestu můžete začít např. v ulici K obecním hájovnám. Na jejím konci leží hájenka a u ní se rozkládá "Divoká zahrada Hostivař" otevřená v listopadu 2016. Její dominantu tvoří bývalý lom, který nyní můžete celý projít po dřevěných chodnících. Ve spodní části je jezírko plné vodních ptáků. V horní části jsou vybudované výběhy pro muflony a bílé daňky. Dřevěný chodník mezi těmito částmi poskytuje krásnou vyhlídku. Bohužel je poměrně strmý a kvůli vystouplým prknům špatně sjízdný s kočárkem. Až si zoo-koutek prohlédnete, pokračujte po lesní cestě vpravo, vzhůru. Cca po 200 metrech uvidíte po levé straně altán, který leží na okraji louky. U altánu se rozkládá první dětské hřiště <b>(56.A)</b>. Tvoří ho velký domek se skluzavkou, dřevěný vláček, autíčka, týpí, houpačka a kladina. Atrakce stojí na trávě a písku. Protože se jedná o louku, nejsou pochopitelně zastíněné.<br>Budete-li pokračovat po lesní cestě, na křižovatce ve tvaru písmene „Y“ se dejte doprava (vodítkem vám mohou být šipky na stromech ukazující směr k lanovému centru). Po několika stech metrech se dostanete na další rozlehlou louku, která se nachází v blízkosti koupaliště Hostivař. Na velké ploše jsou rozmístěny fitness prvky, dřevěné houpačky, kladina a na louce stojí i dřevěné fotbalové branky <b>(56.B)</b>. Většina atrakcí leží mimo stín. Na louce jsou k dispozici posezení pro táborák (ohniště a lavičky).

Doporučujeme

V lesoparku, nedaleko hřiště <b>(56.B)</b>, můžete navštívit unikátní lanové centrum. Překážky jsou umístěné přímo v korunách stromů. Více informací na: <a href='http://www.ilanac.cz/' target='_blank'>www.ilanac.cz</a>.<br />V blízkém areálu Hostivařského koupaliště najdete několik hřišť, půjčovnu lodiček, pláže, občerstvení atd. Více na: <a href='http://www.hostivarskaprehrada.cz' target='_blank'>www.hostivarskaprehrada.cz</a>.

Sociální zařízení

Voda ne, WC-TOI (hřiště&nbsp;<b>56.B</b>), další areál koupaliště.

Občerstvení

Nejbližší možnost představuje bistro u koupaliště.

Doprava

Zastávka K Obecním hájovnám. Pokud byste chtěli navštívit pouze druhé hřiště, koupaliště a lanové centrum, je bližší zastávka Jižní Město. U lanového centra a koupaliště se nachází parkoviště (ulice K Jezeru - příjezd od Hostivaře).