Zahradní město - park Malinová/Chrpová

Toto sídliště vzniklo původně jako projekt města v zeleni. Proto zde bylo vybudováno více dětských hřišť a později byl revitalizován park.

Popis

<p>Na ulici Malinová leží poměrně velké hřiště <b>(37.A)</b>, které zaujme barevností a pestrostí. Obsahuje asi 15 atrakcí. Děti si mohou pohrát na velkém pískovišti, k dispozici mají několik domků (např. ve formě lodi), menší lanovou pyramidu, kolotoč, tabule na kreslení atd. Originální jsou houpadla, pojatá jako vosa, loď nebo delfín. Většina atrakcí je ze dřeva, povrch hřiště tvoří hluboký písek, část plochy stíní stromy. Vedle hřiště se na umělých dlaždicích nachází malá lezecká stěna.</p><p>O pár set metrů dál, před poštou (ulice Malinová a Chrpová), byl revitalizován park <b>(37.B)</b>. Dominantu představují dvě mohutné ocelové pergoly a vodní soustava s vodotrysky. V parku byly vybudovány také atrakce pro děti - čtyři propojené neoplocené lanové pyramidy pro starší a zajímavé hřišťátko pro malé. Jedná se o písečný kopec se skluzavkami a s pěknými dřevěnými houpadly zpodobňujícími koně a vůz. </p> <p>Stranou obou hřišť, mezi ulicemi Sasanková a Kapraďová (u centra sídliště), se rozkládá menší dětský komplex <b>(37.C)</b>. Tvoří ho multifunkční lezecký prvek pro starší, oplocené hřiště na basketbal a malou kopanou s umělým povrchem a hřišťátko (cca pět drobných prvků) pro nejmenší.</p>

Doporučujeme

Částí parku prochází asfaltové cesty se zvlněným povrchem, takže se hodí pro in-line brusle a skateboardy.

Sociální zařízení

Voda ano - hřiště v parku Malinová/Chrpová (pod oběma pergolami), chemické WC v sousedství hřišť <b>37.A</b> a <b>37.B</b>.

Občerstvení

V centrální části sídliště (viz doprava)se nachází Albert a pizzerie. Několik dalších podniků-restaurace, kavárna leží v blízkosti parku Malinová/Chrpová.

Doprava

Autobusy č. 138, 195, stanice Centrum Zahradní město nebo autobus č. 195, zastávka Hlohová. Parkování je možné nedaleko zastávek autobusů nebo u parku.