Riegrovy sady - hřiště „U draka“

V katastru dvou městských částí, ale blízko sebe najdeme unikátní spojení hřiště a parku.

Popis

Velké moderní hřiště „U draka“ <b>(11.A)</b>, vhodné pro všechny věkové kategorie dětí, leží v Riegrových sadech. Zajímavé je již oplocení z latí v podobě tužek. Na rozsáhlém členitém hřišti se nachází přes 20 atrakcí. Ústřední je velké dělené pískoviště a velký domek se skluzavkami, prolézacím tubusem, hrazdami, šplhací tyčí a hlavou draka. Zajímavost představuje mlžidlo u objektu správce. K dalším atrakcím náleží skluzavka-tubus na svahu, kladina, kolotoč, tabule, lezecké sestavy apod. Povrch hřiště tvoří litá guma a rostou zde vzrostlé stromy, převážně kaštany. Většina atrakcí však leží mimo stín. V povrchu hřiště jsou zabudována světla, kterými lze večer prostor osvětlit. Cca 200 m od hřiště můžeme z ulice U Rajské zahrady vstoupit do upraveného parku tzv. Rajské zahrady <b>(11.B)</b>. V ní najdeme arboretum a na svahu vodní soustavu s říčkou a jezírkem. Lavičky, jež jsou umístěny pod pergolami obrostlými popínavými růžemi, lákají k posezení. V areálu se nachází několik zajímavých míst i pro děti. Nejmenším je určeno hřiště ve spodní části parku. Hřiště má umělý povrch a stromy poskytují částečný stín. Jsou tady 2 pískoviště, kladina, houpačky (jedna pro nejmenší), domek s dvouskluzavkou atd. Těsně vedle hřiště lze pod slunečníky posedět na terase kavárny. Hřiště v Rajské zahradě bývá od 9, 30 do 11, 30 rezervované pro mateřskou školku a kavárna je v pracovních dnech mezi 12. a 14. hodinou zavřená (otevírá od 10. hodin). Starší děti a dospělí pak mohou využít hřiště na házenou a malý fotbal, krátkou atletickou dráhu, 2 pingpongové stoly s kovovými síťkami a moderní posilovnu pod širým nebem, tvořenou asi 10 stroji.

Doporučujeme

Navštivte oba areály, protože se skvěle doplňují.

Sociální zařízení

Hřiště „U draka“: Voda ano, WC ano; hřiště v Rajské zahradě: Voda i WC jsou k dispozici v kavárně, v bezprostřední blízkosti dětského hřiště.

Občerstvení

V Riegrových sadech (hned u hřiště) stojí velká restaurace s venkovním posezením. V Rajské zahradě je k dispozici kavárna s terasou, slunečníky a velkým dětským koutkem.

Doprava

Zastávka Vinohradská tržnice. Parkování v okolních ulicích – možnosti omezené.