Kinského zahrada - Dolní hřiště

Na jižním úbočí Petřína se rozkládá upravená zahrada, která ukrývá klasicistně-empírový letohrádek a dvě moderní hřiště.

Popis

Tzv. Dolní hřiště&nbsp;<b>(79.A)</b>&nbsp;u Arbesova náměstí tvoří např. domek s palisádou a prolézacím tubusem, velká multifunkční sestava, kladina nebo kolotoč (celkem asi deset atrakcí). Většina z nich je provedena ze dřeva. Hřiště pokrývá písek a pryžové desky. Kolem stojí vysoký plot. K hřišti náleží také objekt správce, který je přítomen během otevírací doby. Projdeme-li celou zahradu (v orientaci nám pomůže mapa u vstupu na Újezdě), dostaneme se k Hornímu, rozlehlému hřišti&nbsp;<b>(79.B)</b>. Situováno je na svahu, mezi vzrostlými stromy, které poskytují dostatek stínu. Atrakcí má pouze několik, hlavní jsou tři skluzavky na svahu. Po rekonstrukci bylo odstranili dřevěné pružinové skákadlo (viz jedna z fotografií) a nahradili ho třemi minitrampolínami (srovnej s další fotografií). Areál zahrnuje také objekt správce a moderní sociální zařízení. Vně hřiště se nachází pítko pro psy. Pod hřištěm můžeme obdivovat vodopád, jezírka a fontánu před Letohrádkem Kinských. Návštěvu zahrady lze spojit i s prohlídkou Petřína. Týká se to ale pouze starších, zdatnějších dětí, protože pro předškoláky by byla cesta kopcovitým terénem příliš náročná!

Doporučujeme

V Letohrádku Kinských sídlí Národopisné muzeum, které je zaměřeno na řemesla, folklor atd.

Sociální zařízení

Voda ano, WC ano (platí pro obě hřiště).

Občerstvení

Újezd je bohatý na restaurace i cukrárny. Problémem jsou ale vyšší ceny. Lze posedět také v kavárně Národopisného muzea.

Doprava

Zastávka Švandovo divadlo. Možnost parkování je vzhledem k přeplněným ulicím omezená.