Sídliště Krč - hřiště 77.A

Máte rádi pirátské příběhy? Pak si nenechte ujít návštěvu této lokality!

Popis

<p>Dětské hřiště <b>(77.A)</b> se rozkládá mezi ulicemi Štúrova, Na Větrově a V pláni. Nejlepší přístup je ale z ulice Na&nbsp;Rovinách. Pirátské atrakce jsou neoplocené a pochopitelně provedené ze dřeva. Děti mohou vyzkoušet repliku lodi, záchranný člun, stožár s ochozem, kolotoč, lanovku atd. Také tu najdou sošku piráta a dělo. Na&nbsp;povrch navezli kačírek, bohužel chybí stín. Vedle se rozkládá malé oplocené hřiště pro nejmenší - dva dřevěné domky, skluzavka, houpadla a menší sportovní plácek, na kterém byly v době naší návštěvy (podzim&nbsp;2013) dvě malé kovové branky.</p><p>Budete-li mít čas, na druhé straně ulice Štúrova, za budovou supermarketu Albert, najdete dvě další hřiště <b>(77.B)</b>. Obě jsou situována podél delší strany jednoho panelového domu, mezi ulicemi Ružinovská&nbsp;a&nbsp;Hurbanova. Dominantu hřiště prvního představuje mohutná mnoho úhelníková lezecká sestava z plastu a sítí, spojená se skluzavkami. Sestava není oplocena, na povrchu leží kačírek. Vedle se pak rozkládá malé oplocené hřišťátko pro nejmenší s několika drobnými prvky. Hřiště druhé je oplocené. Na&nbsp;povrchu, kde je položen kačírek nebo roste tráva, stojí multifunkční sestava s tabulí na kreslení, několik houpaček, lezecký prvek, domek se skluzavkou atd. Nejatraktivnější bude pro děti kovová troj-skluzavka na svahu. Výhodou tohoto hřiště je částečné zastínění. Nedaleko za tzv. Modrým pavilonem se rozkládá hřiště na kopanou s&nbsp;umělým povrchem.</p>

Doporučujeme

Před blízkou Thomayerovou nemocnicí často hostují cirkusy. Pokud tam vaše děti rády chodí, zkuste zjistit, zda tam nějaký právě nevystupuje.

Sociální zařízení

Voda ne, WC ne.

Občerstvení

V areálu Modrého pavilonu se nachází obchody a nedaleko supermarket.

Doprava

Autobusy č. 113, 189, 215, 331, 333, zastávka Sídliště Krč nebo autobusy č. 106, 113, 121, 139, 189, 196, 215, 293, 331, 333, stanice Zálesí. Parkování je možné na ulicích, v blízkosti hřišť.