Klánovický les - lesní hřiště

Návštěva dětského hřiště není v tomto případě hlavním cílem, ale doplňkem pro výlet, který vám umožní poznat největší les na území Prahy.

Popis

U Masarykovy školy v Klánovicích se nachází menší neoplocené hřiště <b>(47.A)</b> s několika prvky, jako domek se skluzavkou, houpačky nebo lanová pyramida. Budete-li pokračovat ulicí „V Soudním“, dostanete se brzy k lesu. Po úzké asfaltové silnici půjdete asi kilometr (ke křížení silnice se žlutou turistickou značkou). Zde najdete lesní hřiště <b>(47.B)</b> s dřevěnými atrakcemi - houpačky, prvky k procvičení rovnováhy atd.<br />Až hřiště omrzí, nabízí se tři možnosti. Buď se vraťte stejnou cestou, nebo pokračujte po asfaltce, až dojdete ke stanovišti městské policie uprostřed lesa (slouží jako útulek pro policejní psy). Okolní les patří k nejhezčím ve středních Čechách. Rostou zde převážně staleté duby. Také se můžete vydat po žluté značce a dojít na vlakové nádraží Praha Klánovice. Cesta je dlouhá asi 1,6 km.<br />Pokud sem zavítáte v létě nebo na podzim, nezapomeňte na houbařské vybavení. Přestože do lesa, zejména o víkendu, chodí dost lidí, prakticky nikdo neodchází s prázdnou. Zajímavou alternativou je také cyklistický výlet. Celá trasa vede prakticky po rovině, takže je vhodná i pro malé děti. Vlaky z Masarykova nádraží do Klánovic jsou uzpůsobené pro přepravu jízdních kol.

Doporučujeme

V parčíku před základní školou vznikla galerie dřevěných soch, jako jsou „Král a královna“, „Padlý anděl nesoucí zprávu o konci světa“ nebo „Splněné přání“.

Sociální zařízení

Voda ano - hydrant u hřiště <b>(47.A)</b>, WC ne.

Občerstvení

Na hlavní ulici, která prochází Klánovicemi, leží cukrárna a několik restaurací.

Doprava

Autobus č. 212, 221, 303, 343, zastávka Smržovská nebo vlak, zastávka Praha Klánovice (trať S1 z Masarykova nádraží) a pak asi 900 m pěšky po hlavní ulici (Slavětínská). Parkovat lze u nádraží nebo u budovy Masarykovy ZŠ (v sobotu dopoledne, kdy se konají proslulé farmářské trhy, ale bývá parkoviště plné).